VW Touareg 2.5 TDI
број на понудата: 0002376
цена
7 900 EUR (со ДДВ)
 

Технички карактеристики
работна зафатнина
2 495 cm³
  моќност
190 КС
година
Декември 2003
  изминати километри
209 000 км
гориво
Дизел
  менувач
Мануелен
боја
сина мeталик
  број врати
4/5
погон
4x4
   

Надворешност
Затемнети стакла, Фарови за магла

Внатрешност
Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Клима уред, Радио CD, Серво управувач, Мултифункционален волан, Борд компјутер, Регулирање волан

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава

Дополнителни информации

Прикажи
Име:
Email:
Телефон:
Прашање:Продавач
Порше Скопје

бул. Босна и Херцеговина 4
Скопје

тел: +389 2 603 733;
070 295 496
e-mail:
Лице за контакт: Дејан Илиоски

Сите понуди на дилерот (18)

Локација