Audi A5 1.8 TFSI
број на понудата: 0002570
цена
11 900 EUR (со ДДВ)
 

Технички карактеристики
работна зафатнина
1 798 cm³
  моќност
170 КС
година
2008
  изминати километри
90 000 км
гориво
Бензин
  менувач
Мануелен
боја
бела
  број врати
2/3
погон
напред
   

Надворешност
Алуминиумски бандажи, Затемнети стакла, Фарови за магла, Xenon Фарови, Систем за чистење на фарови

Внатрешност
Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Греење на седишта, Климатроник, Радио CD MP3, Помош при паркирање, Серво управувач, Мултифункционален волан, Борд компјутер, Подготовка за телефон, Кожен волан, Регулирање волан

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, ESP електронска стабилизирачка програма, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава

Дополнителни информации

Прикажи
Име:
Email:
Телефон:
Прашање:Продавач
Порше Скопје

бул. Босна и Херцеговина 4
Скопје

тел: +389 2 603 733;
070 295 496
e-mail:
Лице за контакт: Дејан Илиоски

Сите понуди на дилерот (19)

Локација